Susipažinkite su energetika
Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinė (KHE)

Kauno hidroelektrinė (KHE)

Didžiausia atsinaujinančius energijos išteklius naudojanti elektrinė Lietuvoje. Ji išvadavo Kauną nuo ilgus metus varginusių pavasarinių potvynių.

Šiuo metu KHE kasmet pagamina apie 4 proc. Lietuvoje suvartojamos elektros energijos arba apie penktadalį visos iš atsinaujinančių energijos šaltinių šalyje generuojamos energijos.

Registruotis į ekskursiją
Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ)

Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ)

Bus viena moderniausių kogeneracinių jėgainių visoje Europoje. Čia perdirbti netinkamos, bet energetinę vertę turinčios atliekos panaudojamos kaip kuras, pagaminti šilumos bei elektros energiją.

VKJ per metus elektros energija aprūpins 230 000 Vilniaus namų ūkių ir pagamins 50 proc. Vilniui reikalingos centralizuotai tiekiamos šilumos.

Registruotis į ekskursiją
Kauno kogeneracinė jėgainė (KKJ)

Kauno kogeneracinė jėgainė (KKJ)

Jėgainėje atliekos verčiamos į šilumos ir elektros energiją, pasitelkiant šiuo metu vienas moderniausių technologijų Europoje. Per metus jėgainėje galima sutvarkyti apie 200 tūkst. tonų atliekų.

KKJ per metus elektros energija aprūpins 94 000 Kauno namų ūkių ir pagamins 40 proc. Kaunui reikalingos centralizuotai tiekiamos šilumos.

Registruotis į ekskursiją
Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė (KHAE)

Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė (KHAE)

Vienintelė tokio tipo elektrinė Baltijos šalyse, išsidėsčiusi į šiaurę nuo Kruonio miestelio, Kaišiadorių rajone.

KHAE kartais yra vadinama didžiausia baterija Baltijos šalyse, unikaliu inžinerijos statiniu, o nuo jos baseino galima pasigrožėti išskirtiniais vaizdais.

Taip pat KHAE yra kaip greitoji pagalba kitų elektrinių avarijos atveju. Net išsijungus visoms šalies elektrinėms ji galėtų pradėti veikti be jokio išorinio energijos šaltinio ir jau po 2 minučių pradėtų gaminti elektrą.

Registruotis į ekskursiją
Energetikos ir technikos muziejus (ETM)

Energetikos ir technikos muziejus (ETM)

Visiems, besidomintiems ar norintiems susipažinti su energetikos istorija ir su ja susijusia technika, verta apsilankyti ETM, įsikūrusiame pirmos viešosios Vilniaus elektrinės patalpose.

Čia galima sudalyvauti edukacijose, išbandyti energetikos, pramonės ir interaktyvias mokslo ekspozicijas, elektrinės valdymo pulto simuliatorių ir pabėgimo kambarį.

Sužinoti daugiau

Powered by

Programos partneriai

Programos partneriai

Programos draugai

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.