Tauragės moksleiviai balandžio pabaigoje dalyvavo ypatingose pamokose, kurių metu energingi ir sumanūs mokytojai drauge su žinomu rašytoju, TV laidų vedėju Robertu Petrausku vaikams vedė biologijos, matematikos, fizikos pamokas ir protmūšį apie klimato kaitą. #EnergySmartSTART programos organizuotame renginyje „Įsikrauk žiniomis“ mokiniai galėjo ir patys atlikti įvairius eksperimentus, kuriuos pristatė Energetikos ir technikos muziejus.
Daugiau kaip 160 moksleivių buvo pakviesti į Tauragės miesto bendruomenės namus, kur ir įvyko pamokos. Renginys taip pat buvo tiesiogiai transliuojamas ir internetu.
7–11 klasių moksleiviams vyko biologijos pamoka su „Digiklasė“ mokytoju Nerijumi Medeišiu, taip pat matematikos pamoka, kurią vedė mokytoja, Vilniaus universiteto doktorantė Ieva Kilė. Paskutinę, fizikos pamoką vedė Energetikos ir technikos muziejaus gidai, kurie pasakojo apie išradėją Nikolą Teslą, parodė mažą Teslos ritę ir pademonstravo chemijos bei fizikos eksperimentus, prie kurių prisidėjo ir patys moksleiviai.
Per pertraukas edukacinių televizijos laidų vedėjas įtraukė moksleivius į interaktyvų protmūšį bei kvietė domėtis pasaulio ateitimi ir ką kiekvienas galime padaryti, kad gyventume geresniame ir švaresniame pasaulyje.
Pamokų renginį organizavusios programos #EnergySmartSTART edukacinių programų vadovė Vaiva Rutkauskaitė teigia, kad švietimas kuria pokyčius. Tad kokiais būdais šviesime visuomenę ir kaip suvoksime kiekvieno iš mūsų galimybes prisidėti prie pokyčių yra be galo svarbu. Išskirtiniam edukaciniam renginiui Tauragė pasirinkta neatsitiktinai.
„2022–2023 mokslo metais Tauragėje įgyvendinama pilotinė energetinio efektyvumo ugdymo programa. Džiugu, kad Tauragės mokytojai ir moksleiviai noriai įsitraukia į programos veiklas bei aktyviai dalyvauja tiek pamokose, tiek renginiuose. Juose mokiniai ne tik daugiau sužino apie atsakingą energijos vartojimą, bet ir apie energetiką bendrai“, – sako V. Rutkauskaitė.
Pasak „Ignitis grupės“ energetinio efektyvumo programos vadovės Astos Vaitulevičės, ilgainiui reikiamos žinios ir įgūdžiai padės mažinti perteklinį energijos vartojimą, išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekį ir, svarbiausia, suformuos žinias, naudingas ateities veikloje.
„Atsakingas energijos vartojimas ir kiti aplinką tausojantys pasirinkimai yra vieni esminių faktorių, siekiant įveikti klimato krizės iššūkius. O kaip tai pavyks padaryti bei kokia bus mūsų ateitis, priklausys nuo to, kaip veiksime dabar – kaip šviesime visuomenę ir suvoksime kiekvieno iš mūsų galimybes prisidėti“, - sako A. Vaitulevičė.
#EnergySmartSTART programa startavo prieš vienerius metus. Ji skirta moksleiviams, studentams ir visiems, kam įdomi energetikos tema. Energetikos įmonės sutelkė įvairias iniciatyvas, kad būtų dar lengviau prisijungti prie augančio bendraminčių būrio.
Daugiau apie švietimą mokyklose galima rasti: www.energysmartstart.lt