s
Plungės ir Tauragės mokytojai žinias apie energetiką gilino Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje

Plungės ir Tauragės rajonų švietimo įstaigų atstovai, dalyvaujantys „Ignitis grupės“ inicijuotoje energetinio efektyvumo švietimo programoje, lankėsi Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje (KHAE) ir iš arčiau susipažino su energetikos sektoriumi.

Šie švietimo įstaigų atstovams skirti edukaciniai renginiai yra integruotos atsinaujinančios energijos bendrovės „Ignitis grupės“ inicijuotos ir įvairias energetikų iniciatyvas vienijančios programos #EnergySmartSTART dalis.

Mokytojai lankėsi KHAE, kur jiems vyko gamtininko, gamtos fotografo Mariaus Čepulio paskaita apie ne(meilę) gamtai. Taip pat energetinio efektyvumo švietimo programoje pirmus metus dalyvaujantys Plungės rajono savivaldybės mokytojai turėjo progą susipažinti su praėjusių metų dalyviais, kolegomis iš Tauragės, bei skirti laiko pasidalinti savo patirtimis ir įkvepiančiais planais, kaip toliau naudoti programos metu gautą medžiagą ir įgytas žinias. Mokytojai dalyvavo ir ekskursijoje po KHAE.

Kaip pasakoja Vaiva Rutkauskaitė, #EnergySmartSTART edukacinių programų vadovė, siekiama, kad programa būtų ilgalaikė, todėl norint sumažinti žmogaus poveikį aplinkai, svarbu atsigręžti į jaunąją kartą ir ugdyti suvokimą apie atsakingą energijos vartojimą bei švarių jos šaltinių naudą. Tai įrodo efektyviausiai energiją vartojančios šalys, šiai temai mokyklose skiriančios daug dėmesio.

„Bendradarbiavimas su švietimo įstaigų darbuotojais ir jų edukacija apie energetiką ir energijos vartojimo efektyvumą bei aplinkosaugą yra investicija į ateitį. Tampa ypatingai svarbu auginti visuomenę, gebančią priimti atsakingus energetinius sprendimus. Energetikos sektorius visame pasaulyje yra atsakingas už nemenką dalį į atmosferą išmetamų ir klimato kaitą įtakojančių dujų. Ir būtent žmonių polinkis į tvarią energetiką gali padėti išvengti skaudžių pasekmių ateityje.“, – teigia V. Rutkauskaitė.

Plungės „Saulės“ gimnazijos mokytoja ekspertė Ingrida Tamošauskienė nurodo, kad dalyvavimas energetinio efektyvumo švietimo programoje ne tik praplečia žinias apie energetiką, aplinkosaugą, bet įkvepia imtis realių veiksmų.

„Švietimo įstaigų ir verslų jėgų suvienijimas tikrai duoda naudos. Ne tik sužinome naudingų bei aktualių patarimų, kaip nešvaistyti energijos, bet ir labiau susipažįstame su energetikos sektoriumi. Džiugu, kad su mumis patirtimi jau gali pasidalinti ir Tauragės rajono mokytojai, kurie energetinio efektyvumo švietimo programoje dalyvauja nuo 2022 metų.“, – sako I. Tamošauskienė.

„Ignitis grupė“ 2022 metais inicijavo pirmąją Lietuvoje energetinio efektyvumo švietimo programą. Pirmaisiais metais projekto pilotas buvo pradėtas vykdyti Tauragės regione, šiemet programa išsiplėtė ir į Plungę. Šia programa siekiama suteikti šiandien itin aktualių žinių apie energiją ir jos gamybą, globalias problemas bei kiekvieno žmogaus veiksmų įtaką gamtai.

#EnergySmartSTART programa yra skirta moksleiviams, studentams ir visiems, kam įdomi energetikos tema. Programa jungia įvairias energetikos įmonių iniciatyvas – ekskursijų moksleiviams ir susitikimų su specialistais organizavimą, stipendijas studentams, supažindinimą su karjeros energetikos sektoriuje galimybėmis. Daugiau apie programą galima sužinoti interneto svetainėje www.energysmartstart.lt.

Powered by

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.