s
<strong>Pirmakursis Vilius Matulaitis: apie sumanų startą ir elektra varomą pasaulį</strong>

Lietuvoje įsibėgėjo energetikos sektoriaus transformacija – šalis žengia žalios, tvarios ir išmanios energetikos kryptimi. Šiai transformacijai yra ir bus reikalingi šimtai reikiamų žinių bei įgūdžių turintys įvairių sričių specialistų. Siekdamos pritraukti talentus ir sudominti žmones energetika, energetikai įkūrė programą #EnergySmartSTART – sėkmingai pradžiai šioje perspektyvioje srityje. Pernai energetikos įmonės ir Energetikos ministerija skyrė 246 tūkst. eurų paramą Lietuvos aukštosioms mokykloms, kurios šią paramą tikslingai naudoja studentų stipendijoms. Vien „Ignitis grupė“ skyrė 150 tūkst. eurų, kurių dėka – 50 įvairių aukštųjų mokyklų pirmakursių gavo metinę 3000 eurų stipendiją, tarp jų ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) automatikos bakalauro studijų programos pirmakursis Vilius Matulaitis.

„#EnergySmartSTART programa labai plačiai nuskambėjo. Net sunku buvo patikėti, kad bus skiriama tokio dydžio stipendija. Daugelis, ypač tie, kurie nebuvo apsisprendę, kur stoti, atkreipė dėmesį ir apsvarstė galimybę rinktis su energetika susijusias studijų programas. Gerai, kad įmonės investuoja į jaunus žmones, potencialius darbuotojus. Bet labiausiai motyvuoja ne finansinė parama, o dėmesys – pavyzdžiui, „Ignitis grupės“ atstovai buvo atvykę į universitetą ir mes, studentai, turėjome galimybę susipažinti bei sužinoti apie įvairias galimybes energetikos sektoriuje. Vien dėl tokio požiūrio, kaip studentas, ieškodamas praktikos ar darbo, pirmiausia eičiau dirbti pas juos“, – sako V. Matulaitis.  

Stipendija buvo viena iš paskatų rinktis automatikos studijas, bet lemiamą žingsnį jis žengė po pokalbių su broliais. „Norėjau studijuoti Vilniuje. Vienas mano brolių studijuoja VILNIUS TECH – mechanikos studijų kryptyje, o vyresnis mano brolis studijavo automatiką kitoje aukštojoje mokykloje. Po pokalbių su broliais nusprendžiau pasirinkti VILNIUS TECH ir automatikos studijas. Tai perspektyvi profesija. Ateityje viskas bus automatizuota ir reikės specialistų, valdančių šiuos procesus“, – sako pirmakursis. 

V. Matulaitis svarstė ir apie kitas studijų galimybes. Vienu metu net galvojo apie menininko kelią. „Esu įvairiapusis žmogus. Kaip didžioji dalis šiandienos jaunimo, ilgai negalėjau apsispręsti, kuo noriu būti. Vieną akimirką galvoji apie humanitarinius mokslus, kitą – apie tiksliuosius. Esu baigęs meno mokyklą, fortepijono klasę, 9 metus grojau būgnais, vaidinau spektakliuose – galėjau tapti menininku. Bet tuo pat metu mane visada žavėjo tikslieji mokslai. Visada patiko matematika. Galbūt sprendimą pasukti į tiksliuosius mokslus lėmė ir aplinka, kurioje augau. Mano tėtis tais laikais dirbo srityje, kurioje darbas buvo susijęs su elektra, jis parodė keletą pavyzdžių, kaip elektra veikia, supažindino su pagrindiniais principais. Galima sakyti, elektra visada buvo šalia manęs“, – pasakoja V. Matulaitis.  

Pirmosios dienos universitete buvo kupinos iššūkių – ar teisingą kelią bei profesiją pasirinko? Ir studijos ne iš lengvųjų. Bet pirmakursį motyvuoja atrasti studijų draugai ir „Ignitis grupės“ skirta stipendija. „Stipendija reiškia labai daug. Nereikia galvoti apie darbą ir kaip užsidirbti pragyvenimui. Gali skirti visą dėmesį mokslui. Tai svarbu, nes tiek daug dalykų reikia išmokti studijų pradžioje“, – teigia studentas.  

300 eurų per mėnesį stipendijos, pasak V. Matulaičio, pilnai užtenka patenkinti visus studentiškus poreikius. Ir galima net atsidėti dalį pinigų. „Neišlaidauju. Nelakstau po restoranus ir nešvaistau pinigų. Taupau pinigus. Galbūt pavyks susitaupyti, pavyzdžiui, mašinai. Be to, visada atsidedu dalį pinigų juodai dienai“, – sako V. Matulaitis.  

Dabar pirmakursis gali sutelkti visą dėmesį į mokslus ir nors neskuba galvoti apie karjerą, ateitį, bet žino, kad automatika atvers plačias galimybes bei įžvelgia perspektyvas energetikos srityje. „Jei kalbėsime apie žaliąją energetiką, vėjo parkus, saulės elektrines, hidroelektrines – šiandien visi procesai yra automatizuoti ir viskas yra automatikų rankose. Tai pažanga ir turime ties tuo nesustoti. Privalome į pasaulį žvelgti galvodami apie naujoves. Kaip šalis turime būti lydere diegiant inovacijas visose srityse, ypač elektros energijos. Juk pasaulis yra varomas elektra“, – sako studentas.

###

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH) – inovatyvi aukštoji mokykla, ugdanti kūrybiškus ir kvalifikuotus specialistus. VILNIUS TECH užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas ir atlieka daugybę įvairių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbų – jie vykdomi 13 institutų, 3 mokslo centruose, 22 laboratorijose. Universitete veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras. Turėdamas daugiau kaip 500 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VILNIUS TECH suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes.

Powered by

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.