„Litgrid“ praktikantai pamato platų elektros energijos sistemos vaizdą

Rokas Muleravičius, „Litgrid“ Perdavimo tinklo departamento Aukštos įtampos nuolatinės srovės jungčių skyriaus vadovas, sako visuomet geranoriškai priimantis praktikantus – elektros inžinerijos studentus. Pats prieš trylika metų baigęs KTU elektros inžinerijos studijas jis puikiai supranta, ko studentai tikisi ir ko jiems reikia. Rokas pasakoja apie tai, ką praktikantai sužino, kiek jiems dėmesio skiriama ir kas išduoda, kad praktikantas gali būti tikras talentas.

Rokai, kaip ir kiek „Litgrid“ bendradarbiauja su KTU?

Bendradarbiaujame dėl praktikos mūsų įmonėje, labiausiai motyvuotiems studentams ir studentėms įsteigėme stipendijas, prisijungėme prie KTU mentorystės programos, pakvietėme bandyti mūsų eksperimentinę 1MW bateriją, bet ir apskritai palaikome glaudžius, gražius ryšius – štai neseniai dalyvavome diplomų teikimo ceremonijoje ir absolventams įteikėme po mažą dovanėlę. Džiaugiuosi turėdamas galimybę pabendrauti ir su tais pačiais dėstytojais, kurie ir man dėstė.

Kurių kursų studentai ateina atlikti praktikos? Ar pats sulauki ir praktikančių?

Įvairių kursų, netgi ir pirmojo. Dabar tampa populiaru atlikti ankstyvąją savanorišką praktiką. Pavyzdžiui, šią vasarą du studentai paprašė atlikti savanorišką praktiką Klaipėdoje, pasirašėme dvišalę praktikos atlikimo sutartį su studentu. Nors studentai patys savarankiškai dar negali tikrinti elektros įrenginių, jie su mūsų specialistų priežiūra dalyvauja įvairiuose planiniuose darbuose. Net jei tai paprasta apžiūra, studentams visuomet bus skiriama dėmesio – paaiškinama, kokie tai įrenginiai, kas turi būti daroma. Tai jiems labai naudinga. Praktikančių merginų buvo, nors ir mažai, tačiau elektros inžinerija sparčiai populiarėja, tad moterų, dirbančių šioje srityje, tikrai tik daugės.

Kaip manai, ar įdomu studentams praktikoje?

Nors praktikantams labai sudėtingų darbų neduodame, stengiamės jiems parodyti kuo daugiau įvairovės, duoti įvairių užduočių, kuo plačiau pažinti pačią organizaciją. Jiems kyla daug klausimų, pradžioje daug kas atrodo labai neaišku. Paskui praktikantai tikrai dėkoja, kad jiems pavyko pažinti įmonės struktūrą, suprasti, kaip vyksta darbai – būna labai patenkinti.

Kodėl jiems naudinga praktiką atlikti „Litgrid“?

Jie pamato didžiulę viso ko įvairovę – daugybę skirtingų įrenginių, organizacijos padalinių. Turime nuolat tobulinamą praktikos programą, pagal kurią numatyta tai, kad, nors praktiką atlieka konkrečiame skyriuje, praktikantai susipažįsta ir su kitų komandų veikla. Taip pat jie supranta, kaip veikia visa Lietuvos elektros energetikos sistema, kuo vienos nuo kitų skiriasi operatorės, kaip rekonstruojamas Lietuvos elektros perdavimo tinklas. Studentai ir studentės pamato gana platų vaizdą ir tai jiems būna labai naudinga.

Kokių praktikantų tikiesi?

Žingeidžių ir kad užduotų kuo daugiau klausimų. Ir tokių klausimų, kad tektų pasukti smegenis, kaip sudėtingus dalykus paaiškinti paprastai, kad praktikantai suprastų. Tikiuosi, kad gebame suteikti tokios vertingos ir įdomios patirties, dėl kurios, baigę universitetus, jie norės pas mus sugrįžti ir tapti komandos dalimi.

Kaip suprasti, kad praktikantas – tikras būsimas talentas?

Tai būna smalsūs, aktyvūs, žingeidūs jauni žmonės. Jie drąsiai klausia nebijodami pasirodyti, kad kažko neišmano. Visuomet savo praktikantus skatinu nesistengti būti visažiniais, kartoju: būkite paprasti, nes natūralu, kad mes nesuprantame įvairių dalykų ir juos turime išsiaiškinti. Jei jie tai supranta, tikiu, kad tuomet tikrai lengviau klostosi karjera.

Be to, vien inžinerinės kompetencijos – tai yra tik žinios. Dabar apskritai reikalingiausios savybės yra kūrybingumas, unikalių sprendimų ieškojimas atliekamam darbui, gebėjimas nebūti sistemos varžteliu, o visos sistemos matymas, platesnio požiūrio turėjimas. Tai tinka tiek inžinieriui, tiek vadovui, tiek ir kitiems.  

Tikrai džiaugiamės, kai pas mus praktiką atlikę studentai ir studentės tampa naujais mūsų kolegomis – vien iš mano buvusių praktikantų keturi tapo mūsų komandos dalimi. 

Daugiau informacijos apie praktiką kviečiame atrasti čia.

Powered by

Programos partneriai

Programos partneriai

Programos draugai

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.