s
Lietuvos jaunimui – milijonas eurų iš „Ignitis grupės“

Integruota atsinaujinančios energijos bendrovė „Ignitis grupė“, skatindama šalies moksleivius rinktis elektros ir energijos inžinerijos krypčių studijas, skiria ir finansinę paramą. Siekdama į energetikos sektorių pritraukti naujų talentų ir Lietuvoje sukurti ateities energetikų profesinį centrą, bendrovė skiria beveik milijoną eurų paramos Lietuvos jaunimui. Finansinė parama yra skiriama studentams, pasirinkusiems bakalauro studijų programas Lietuvos aukštosiose mokyklose. Abiturientams suteikiama galimybė dalyvauti nemokamose nuotolinėse fizikos bei matematikos pamokose. Taip pat planuojama skirti paramą lietuviams, kurie užsienio universitetuose įgytų mūsų šaliai svarbias kompetencijas. 

2022 m. startavus #EnergySmartSTART programai, „Ignitis grupė“ aukštųjų mokyklų pirmo kurso studentams skyrė apie 150 tūkst. eurų. 2023 metais stipendijos buvo skirtos ne tik pirmo, bet ir antro kurso studentams – viso apie 300 tūkst. eurų. 2024 metams sutartys su švietimo institucijomis pirmo ir antro kurso studentų stipendijoms – viso iki 300 tūkst. eurų – jau pasirašytos. Dar daugiau – planuojama suteikti išskirtinę galimybę lietuviams, siekiantiems magistro laipsnio inžinerinės pakraipos geriausiose atsinaujinančios energetikos programose Europos universitetuose, ir skirti 200 tūkst. eurų paramą stipendijoms. Siekiant suteikti visos Lietuvos abiturientams prieigą prie kuo kokybiškesnio fizikos ir matematikos pamokų turinio, buvo išdalintos 500 nuotolinių pamokų paketų, kurių vertė siekia apie 50 tūkst. eurų.

„Lietuva gali tapti ateities energetikų profesiniu centru (HUB) visam Baltijos šalių regionui. Energetikos specialistų paklausa kasmet vis auga – prognozuojama, kad iki 2030 m. vien Lietuvai papildomai reikės mažiausiai 2500 kvalifikuotų specialistų. 1500 iš jų bus jūrinio vėjo specialistai. „Ignitis grupės“ inicijuota #EnergySmartSTART programa siekiame paskatinti rinktis elektros ir energijos inžinerijos studijų kryptis ir prisidėti prie siekio Lietuvai tapti elektrą eksportuojančią valstybe. Įgyvendiname įvairias iniciatyvas, kurių metu moksleiviams ir studentams organizuojame ekskursijas, susitikimus su specialistais, vykstame į mokyklas, organizuojame renginius, nuotolines pamokas, steigiame stipendijas“, – teigia programos #EnergySmartSTART vadovė Giedrė Žlibinienė. 

„Ignitis grupė“ nuo 2022 metų pasirašo sutartis su aukštosiomis šalies mokyklomis, kurių elektros ir energijos inžinerijos studijų kryptis pasirinkusiems studentams suteikiamos 300 eurų dydžio mėnesinės stipendijos, kurios mokamos 10 mėnesių. Stipendijų skyrimu, pagal numatytą tvarką, rūpinasi pačios elektros ir energijos inžinerijos studijų programas organizuojančios aukštosios mokyklos. „Ignitis grupės“ paramą stipendijoms yra gavusios 9 aukštosios mokyklos – Kauno technologijos universitetas, VILNIUS TECH, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, Kauno kolegija, Klaipėdos valstybinė kolegija, Kauno technikos kolegija, Šiaulių valstybinė kolegija, Panevėžio kolegija ir Klaipėdos universitetas. 

Finansinė parama yra įvairias energetikų iniciatyvas vienijančios informacinės ir edukacinės programos #EnergySmartSTART, kuriai priklauso „Ignitis grupė“, dalis. Anot G. Žlibinienės, skiriamos stipendijos, organizuojamos pamokos ir renginiai yra papildoma paskata pasirinkti energetikos studijas, ir gali prisidėti prie energetikos bei inžinerijos specialybių populiarumo didinimo. 

Powered by

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.