s
„Ignitis grupė“ devynių aukštųjų mokyklų stipendijoms skirs 300 tūkst. eurų

Integruota atsinaujinančios energijos bendrovė „Ignitis grupė“ skatina šalies moksleivius rinktis elektros ir energijos inžinerijos krypčių studijas. Siekdama į energetikos sektorių pritraukti naujų talentų, bendrovė trečius metus iš eilės skirs stipendijas šias bakalauro studijų programas Lietuvos aukštosiose mokyklose pasirinkusiems studentams. Stipendijoms kitiems mokslo metams iš viso yra numatyta skirti 300 tūkst. eurų. Į jas kitais mokslo metais galės pretenduoti 60 pirmakursių ir 40 antrakursių.

„Ignitis grupė“ pasirašė sutartis su devyniomis aukštosiomis šalies mokyklomis, kurių elektros ir energijos inžinerijos studijų kryptis pasirinkusiems studentams per 2024-2025 mokslo metus bus suteikiamos 300 eurų dydžio mėnesinės stipendijos, kurios bus mokamos 10 mėnesių. Stipendijų skyrimu, pagal numatytą tvarką, rūpinsis pačios elektros ir energijos inžinerijos studijų programas organizuojančios aukštosios mokyklos.

„Prognozuojama, kad iki 2030 metų Lietuvai papildomai reikės mažiausiai 2500 energetikų. 1500 iš jų bus jūrinio vėjo specialistai. Jau šiuo metu energetikos sektoriuje dirba maždaug 100 profesijų atstovų, todėl baigę elektros ir energijos inžinerijos krypčių studijas tikrai atras savo sėkmingos ir prasmingos karjeros kelią“, – sako #EnergySmartSTART programos vadovė Giedrė Žlibinienė.

Stipendijos yra įvairias energetikų iniciatyvas vienijančios informacinės ir edukacinės programos #EnergySmartSTART dalis. Anot G. Žlibinienės, trečius metus skiriamos stipendijos yra papildoma paskata pasirinkti energetikos studijos, ir gali prisidėti prie energetikos bei inžinerijos specialybių populiarumo didinimo.

„Ilgą laiką inžinerinės specialybės Lietuvoje populiarumu nusileido socialinių ar humanitarinių krypčių studijoms. Energetikos sektoriuje trūksta specialistų, todėl būtina užtikrinti jų pritraukimą į darbo rinką. Dėl to ir toliau planuojame ne tik steigti stipendijas, bet ir tęsti šviečiamąją veiklą – pažindinti moksleivius su energetikos sektoriumi ir jo galimybėmis“, – sako G. Žlibinienė.

„Ignitis grupės“ paramą stipendijoms gaus 9 aukštosios mokyklos – Kauno technologijos universitetas gaus 81 tūkst. eurų, VILNIUS TECH skiriama 51 tūkst. eurų, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, Kauno kolegija, Klaipėdos valstybinė kolegija gaus po 30 tūkst. eurų, Kauno technikos kolegija – 27 tūkst. eurų, Šiaulių valstybinė kolegija – 21 tūkst. eurų, Panevėžio kolegija ir Klaipėdos universitetas gaus po 15 tūkst. eurų.

Powered by

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.