s
Galimybė su energetikos sektoriumi susipažinti iš arti: #EnergySmartSTART edukacijos jau ir ESO Panevėžio praktinių mokymų centre

Dar viena nauja įvairias energetikų iniciatyvas vienijančios programos #EnergySmartSTART edukacija kviečia mokinius bei jų mokytojus daugiau sužinoti apie energetiką ir šios srities specialistų darbo kasdienybę. 9-12 klasių mokiniai drauge su savo mokytojais jau gali registruotis apsilankyti bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) praktinių mokymų centre ir susipažinti su skirstomąjį tinklą prižiūrinčių specialistų darbu.

Gruodžio pradžioje startavusi edukacija ESO praktinių mokymo centre yra programos #EnergySmartSTART dalis. Pirmoje edukacijoje sudalyvavo Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos mokiniai. Mokiniams ir jų mokytojams skirta iki 1,5 valandos trunkanti edukacija sulaukė teigiamų atsiliepimų.

„Su mokiniais stengiamės dalyvauti įvairiose edukacijose. Jos yra aktualios ir naudingos mokiniams. Juk tokie užsiėmimai leidžia praplėsti akiratį, daugiau sužinoti apie įvairias specialybes, darbo specifiką ir galimybes. Užsiėmimo ESO praktinių mokymų centre metu mokiniai sužinojo, kaip elektra atkeliauja iki mūsų namų, kaip yra prižiūrimi skirstomieji tinklai, kad jie būtų patikimi ir efektyvūs, kas ir kaip rūpinasi tinklų gedimų šalinimu ir naujų klientų prijungimu, kaip saugiai elgtis su elektra. Tikimės, kad šis vizitas mokiniams padės apsispręsti dėl to, ką jie norėtų veikti ateityje“, – edukacijos naudą akcentuoja Jeronimo Ralio gimnazijos fizikos mokytoja Rita Morkaitienė.

Apsilankyti ESO praktinių mokymų centre organizuojamoje edukacijoje kviečiami visi 9-12 klasių mokiniai su mokytojais. Edukacijos vyksta kartą per mėnesį, antradieniais, nuo 10 val. Maksimalus dalyvių skaičius – 25 asmenys, susidomėjusieji raginami jau dabar užsiregistruoti puslapyje: https://energysmartstart.lt/edukaciniai-uzsiemimai-eso-praktiniu-mokymu-centre.

„Energetikos sektorius sparčiai auga ir keičiasi – Lietuvoje vystomi vėjo ir saulės jėgainių parkai, atsiranda vis daugiau elektros energiją gaminančių vartotojų, tam reikia nuolat atnaujinti skirstomąjį tinklą. Darbas energetikos sektoriuje yra dinamiškas, suteikiantis galimybes tobulėti ir kopti karjeros laiptais. Džiugu, kad dėl #EnergySmartSTART programos mokiniams atsiranda vis daugiau galimybių iš arti pamatyti darbo energetikoje kasdienybę“, – teigia ESO Praktinių mokymų centro koordinatorė Kotryna Mazuronytė.

Informacinė platforma #EnergySmartSTART, kurią inicijavo energetikos bendrovė „Ignitis grupė“, yra skirta mokiniams, studentams ir kitiems apie profesinį kelią energetikoje aktyviai galvojantiems bei norintiems iš arčiau susipažinti su šia sritimi žmonėms. Programa apima ne tik ekskursijas į energetikos objektus, lektorių vizitus Lietuvos mokyklose, bet ir šešėliavimo vizitus, kurių metu galima pamatyti, kaip atrodo mokinius ar studentus galinčios sudominti darbo vietos. Šia programa ir su ja susijusiomis įvairiomis iniciatyvomis norima padėti jaunimui geriau pažinti save ir energetikos sektorių bei geriau suprasti, kokią profesiją jie norėtų pasirinkti.

Powered by

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.