s
#EnergySmartSTART programa stiprina bendradarbiavimą su inžinerinio ugdymo krypties gimnazijomis

Integruotos atsinaujinančios energetikos bendrovės „Ignitis grupės“ inicijuota ir įvairias energetikų iniciatyvas vienijanti ilgalaikė programa #EnergySmartSTART siekia stiprinti bendradarbiavimą su inžinerinio ugdymo krypties gimnazijomis. Programos iniciatyva siekiama gimnazijose populiarinti energetikos srities profesijas, skleisti žinias apie sektoriaus transformaciją, supažindinti su karjeros galimybėmis energetikoje.

#EnergySmartSTART programa edukacijos srityje bendradarbiauja su Klaipėdos Baltijos gimnazija, VGTU inžinerijos licėjumi, KTU inžinerijos licėjumi ir Šiaulių Simono Daukanto gimnazija. Su pora gimnazijų yra pasirašytos bendradarbiavimo sutartys, kuriomis įsipareigojama skatinti bendradarbiavimą, susijusį su mokymo(si) medžiagos, žinių dalijimusi bei energetikos sektoriui itin reikalingų profesijų žinomumo didinimu.

Pasak Vaivos Rutkauskaitės, #EnergySmartSTART edukacinių programų vadovės, pasaulyje nuolat auga energijos vartojimas, ne išimtis yra ir Lietuva. Didėjant elektros energijos poreikiui, vis aktualesnis tampa specialistų rengimas – Tarptautinės energetikos agentūros duomenimis, energetikos srityje dirbančių skaičius sparčiai artėja prie 70 mln.

„Išgyvename tikrą energetikos revoliuciją – pasaulis persiorientuoja nuo iškastinio kuro prie atsinaujinančių energijos šaltinių. Reikalingos naujos kompetencijos ir naujas požiūris, o inžinieriams ir energetikams atsiveria itin plačios galimybės. Vertinant šių profesijų atstovų poreikį, pradėjome bendradarbiauti su inžinierius ruošiančiomis mokyklomis, kad bendromis jėgomis iš arčiau parodytume moksleiviams energetikos sektoriaus virsmą ir atsiveriančias perspektyvas“, – teigia V. Rutkauskaitė.

Klaipėdos Baltijos gimnazijos direktorė Jurgita Račkauskienė nurodo, kad bendradarbiavimas #EnergySmartSTART programa atveria galimybes moksleiviams iš arčiau pažvelgti į naujausias energetikos aktualijas bei populiarinti profesiją tarp jaunuolių.

„Šiandien moksleiviai turi daug galimybių renkantis profesiją, todėl švietimo įstaigų ir verslų jėgų suvienijimas gali būti naujas postūmis populiarinant inžinerijos krypties studijas. Atsiveria naujos galimybės ne tik supažindinti moksleivius su naujausiomis energetikos tendencijomis, tačiau ir rengti įvairius edukacinius renginius, pažintines keliones, taip mokymosi procesą darant interaktyvų ir patrauklų“, – sako gimnazijos direktorė.

Įvairias energetikų iniciatyvas vienijanti ilgalaikė programa #EnergySmartSTART inicijuota siekiant užbėgti už akių galimiems energetikos sektoriaus iššūkiams, tokiems kaip energetikos darbuotojų pakeičiamumas dėl pensinio amžiaus, kvalifikuotų energetikos sektoriaus darbuotojų trūkumas, ambicinga atsinaujinančios energetikos strategija. Programa siekiama sudominti ir įtraukti žmones į energetikos kūrimą, paskatinti būti energetiškai sumaniais, populiarinti energetikos sektoriui strategiškai svarbių studijų krypčių pasirinkimą.

Powered by

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.