s
<strong>Dėstytojai savo buvusius studentus sutinka ir energetikos objektuose</strong>

Pavasarį startavusi ilgalaikė programa #EnergySmartSTART yra skirta moksleiviams, studentams ir visiems aktyviai galvojantiems apie profesinį kelią, norintiems iš arčiau susipažinti su energetika Lietuvoje. Programa vienija įvairių energetikos įmonių iniciatyvas ir skatina įsitraukti į rytdienos energetikos kūrimą. Svarbi programos dalis yra ekskursijos energetikos objektuose.

Ekskursijos „Ignitis grupės“ elektrinėse ir jėgainėse vyksta kiekvieną savaitę. Susipažinti su energetika iš arčiau atvyksta moksleiviai ir studentai, įvairių įmonių darbuotojai ir visi svarstantys prisijungti prie šio sektoriaus. Kadangi norinčių yra daugiau nei galima priimti elektrinėse (ekskursijų dalyvių ir elektrinių darbuotojų saugumas yra svarbiausias – objektai yra veikiantys, todėl lankytojų skaičius yra ribojamas), daugeliui tenka palaukti, kol pavyksta užsiregistruoti ir apsilankyti.

Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų instituto studentai ir dėstytojai lankėsi Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje (KHAE). Vienintelė tokio tipo elektrinė Baltijos šalyse, išsidėsčiusi į šiaurę nuo Kruonio miestelio, Kaišiadorių rajone, yra viena populiariausių ekskursijų objektų.

Doc. Filomeną Kavoliutę ir prof. Darijų Veteikį nustebino ne tik pati KHAE, bet ir ekskursijos vedėja – buvusi jų studentė, o dabar „Ignitis grupės“ tvarumo projektų vadovė Agnė Lukoševičienė.

„Ekskursijos išvakarėse kaip tikra studentė prieš egzaminą dar ir dar kartą skaičiau konspektą, kartojausi datas, tonas, kubinius metrus per sekundę į vieną pusę, kubinius metrus per sekundę į kitą pusę, megavatus, kraštovaizdžio elementus – na, nes nepadoru susikirsti būtų. Bet prasidėjus ekskursijai bet koks nerimas išgaravo ir liko tik plačios šypsenos, daug įspūdžių, daug istorijų – ir apie KHAE, ir apie dienas Gamtos mokslų fakultete (dabar – Chemijos ir geomokslų). Docentė Filomena Kavoliutė ekskursiją praturtino pasakojimais apie žaliųjų protestus statant KHAE, žiniomis apie kraštovaizdį, įdomiais klausimais ir komentarais apie gyvąją gamtą. Profesorius Darijus Veteikis pasidalino mintimis apie tai, kiek įvairiausių mokslinių tyrimų būtų galima atlikti KHAE aukštutiniame baseine“, – pasakoja A. Lukoševičienė.

,,Netikėtas susitikimas su kolege geografe svarbiame hidroenergetiniame šalies objekte išties apstulbino ir labai pradžiugino. Geografijos studijos suteikia platų akiratį: aplinkosauga, kultūros paveldas, net diplomatinis korpusas, ir štai  – energetika. Ekskursijos tikslas buvo pramoniniai energetiniai objektai kraštovaizdyje, jų įtaka aplinkai ir valstybės ūkiui. Dermė tarp ūkinių poreikių užtikrinimo ir gamtinės aplinkos išsaugojimo visada bus svarbiu uždaviniu, todėl įdomu buvo matyti užsilikusį turbinos sraigtą, tapusį Nemuno išsaugojimo rūpesčio simboliu. O su vizitu netikėtai sutapęs hidroagregato paleidimas garsu ir vibracijomis leido pajusti šio technogeninio objekto mąstą“, – įspūdžiais dalinosi doc. Filomena Kavoliutė.

Energetika išgyvena istorinį laikotarpį – vyksta reikšminga transformacija. Jau šiandien energetikos tendencijas formuoja jūroje bei sausumoje statomi vėjo jėgainių parkai, vystomos vandenilio technologijos bei daugelis kitų naujovių. Tiek šiandien, tiek žvelgiant į ateitį, energetikos rinkai reikės daugybės specialistų, kurie projektuoja, diegia, programuoja, vysto ir įgyvendina žaliosios gamybos projektus.

Žinant, kad daugelis pasaulio šalių ir įmonių įsipareigojo mažinti CO2 emisijas, perėjimas prie švarios energijos jau yra neišvengiamas ir neabejotinai turės įtakos užimtumui – energetikų paklausa ir įsidarbinimo galimybės bus labai plačios. Tikėtina, kad vis daugiau savo studentų (ypač inžinerijos studijų krypčių) dėstytojai sutiks būtent energetikos sektoriuje.

Powered by

+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.